Aussie & Kiwi DIY: filmové menu z druhé strany zeměkoule online na DAFilms.cz

Prosluněná Austrálie a svěží Nový Zéland. Léto, oceán, čerstvý horský vánek, ledovcová krajina, džungle kapradin, vinice i vyprahlá poušť – to vše během pár kliknutí na kterékoli obrazovce v České republice. 10 dní na sestavení programu podle nálady a časových možností každého, kdo má chuť zažít Aussie & Kiwi atmosféru. 7. ročník přehlídky Aussie & Kiwi Film Fest nabídne v originálním znění s českými titulky v online kině DAFilms.cz výběr divácky nejúspěšnějších hitů uplynulých ročníků festivalu a novinky, které kvůli pandemii nebyly v kinech. Hollywoodské hvězdy Kate Winslet, Daniel Radcliffe a Hugo Weaving se od 19. do 29. listopadu představí ve svěžím filmovém menu zaoceánských kinematografií. Online festival doprovodí Aussie & Kiwi Food Week v pražském Bistru OKO a slevové akce partnerů Foltýn Wine a Pod 7 kilo.

Návod na sledování filmů online najdete zde.

Nenech(me) kulturu zmrznout a vytuhnout. Australské slunce a zélandský déšť mohou podpořit růst v komplikovaných časech „kulturní hibernace“. Virtuálně – sami ale spolu – se divačky a diváci vypraví online za kvalitní potravou pro duši. Kultura protinožců ožije před obrazovkami kdekoli v České republice, servírovaná bezpečně online. Aussie & Kiwi Film Fest díky partnerům nabídne také vybrané chutě protinožců.

Sestavte si festival na míru podle svého vkusu a dejte šanci novinkám z druhé strany zeměkoule: Patří mezi ně novozélandský dynamicky vyprávěný GUNS AKIMBO s Danielem Radcliffem v titulní roli a Samarou Weaving představující hlavní ženskou záporačku. 

Strýc herečky, Australan Hugo Weaving, se v Aussie & Kiwi online festivalovém menu objeví ve dvou skvělých filmech: novinky zastupuje psychologické drama SRDCE A KOSTI, které přináší globální téma migrace. Film získal na své mezinárodní premiéře na filmovém festivalu v Torontu 2019 velké ovace diváků a na svou cestu do evropských kin kvůli koronavirové krizi stále čeká. 

 

Nejen ten, kdo zná osobu nejslavnějšího australského zbojníka Neda Kellyho, si nenechá ujít postmoderní filmové zpracování knihy PRAVDIVÝ PŘÍBĚH NEDA KELLYHO A JEHO BANDY spisovatele Petera Careye, který za biografické zpracování získal ManBookerovu literární cenu.

 

Festival po šesti úspěšných letech v kinech Lucerna a Ponrepo v Praze poprvé nabídne pouze online přehlídku na platformě Doc Alliance Films – DAFilms.cz. Návod na sledování filmů ve virtuálním kině je zde. Dokumentární filmy vedle sedmi celovečerních hraných reprezentuje obrazově velkolepý snímek AZUROVÁ, který ukazuje v souvislostech dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů. V roce 2018 festival uspořádal v rámci doprovodného programu debatu po projekci – její záznam můžete sledovat zde. Další dokument ZÁPADNÍ VÍTR: DJALUŮV ODKAZ se věnuje udržitelnosti tradice a mytologie Aboriginů.

 

Vychutnejte si Austrálii a Nový Zéland

Vstupenky jsou v prodeji na GoOUT, kde je možné festival podpořit zakoupením symbolického voucheru v rámci crowdfundingu (100, 200, 500 a 1000 Kč). Jedna vstupenka na 1 film stojí 90 Kč. 

Festivalový vinný partner Foltýn Wine nabízí po dobu konání přehlídky speciální akci: slevu na australská a novozélandská vína – vyberte si a nechte si z e-shopu doručit kamkoli po celé České republice a vychutnejte si dobré víno u dobrých filmů. Doprava pro objednávky nad 1000 Kč zdarma. 

Pražští diváci a divačky mohou využít akce v Bistru OKO v Chopinově ulici na Vinohradech: od 23. do 29. listopadu bude možné v okénku s sebou zakoupit speciální Aussie & Kiwi menu. Podrobnosti ve FB události zde

Pandemie nepotrvá věčně a pokud se chystáte na cestu (nejen) do Austrálie nebo na Nový Zéland či hledáte vánoční dárek pro sportovce i cestovatele, bude vás bavit sleva partnera festivalu POD 7 KILO. Jde o obchod a e-shop s ultralehkým vybavením. V době Aussie & Kiwi Film Festu od 19. do 29. 11. 2020 nabídne 20 % slevu na nezlevněné oblečení z novozélandské merino vlny značky Icebreaker (uplatnit můžete na e-shopu www.pod7kilo.cz (před platbou dejte do poznámky heslo Aussie & Kiwi).

Fotografie v tiskové kvalitě je možné stáhnout zde: AKFF Fotky

Facebooková událost: Aussie & Kiwi Film Fest ONLINE 

Instagram Aussie & Kiwi Film Festu @aussiekiwifilmfest

 

Sdílejte svoji verzi DIY Aussie & Kiwi pohody:

#všemuNAVZDORY

#AKFF2020 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: