Aussie & Kiwi SUMMER 21: filmové pohlednice z Tichomoří

Léto je tady, kultura po dlouhé pauze ožívá a nic neobjeví ten, kdo jenom doma zahálí! Osmý ročník festivalu Aussie & Kiwi Film Fest v časech pandemie zavítá do letních kin Kasárna Karlín a Cross Clubu. Začínáme v pátek 25. června a do srpna 2021 promítneme v Praze čtyři celovečerní filmy od protinožců. Na minifestivalu Novozélandský den v Riegrových sadech zaštítěném Městskou částí Praha 2 lidé uvidí dokumentární sérii Kiwiland. S dobrodruhy Davidem Vávrou a Radovanem Lipusem pokřtíme publikaci Pohlednice z Tichomoří – vznikla po natáčení Šumných stop v Austrálii a na Novém Zélandu. Ilustrace z knihy vystavíme od 9. srpna v galerijním baru Champagneria a spolu s tvůrci představíme 2 šumné díly putování po Terra Australis a Za Maory. Pojďme si společně užít filmové obrazy a pohlednice z Tichomoří!

Tři komedie a drama na motivy skutečné události – svěží výběr z Austrálie a Nového Zélandu, který vás po těžkých časech pobaví a zahřeje u srdce. Doprovodný program přinese dvě speciální promítání díky spolupráci s partnery festivalu – Českou televizí, barem Champagneria, Foltýn Wine a OKO! Bistro.

PROGRAM LÉTO 2021:

ZKRAŤ TO, ZLATO / LONG STORY SHORT (Kasárna Karlín, 25. 6. 2021, 21:00) 

Austrálie 2021, komedie, 100 min. Scénář a režie: Josh Lawson. Hrají: Rafe Spall, Zahra Newman, Ronny Chieng

Věčný prokrastinátor Teddy se ráno po svatbě probudí a zjistí, že od obřadu uběhl celý rok a že každé další ráno ho posune o pár let dopředu. Během krátké doby tak prožije poměrně dlouhý kus svého života. Teddy má jen několik málo okamžiků na zvrácení nepříjemného osudu. K tomu musí moudře využít každý přítomný moment a získat zpět ženu, kterou miluje. Romantická komedie o druhých šancích od režiséra i u nás známého snímku Malá smrt. 

vstupenky koupíte zde 

FB událost zde

NOVOZÉLANDSKÝ DEN  (Riegrovy sady, 26. 6. 2021, 13:00 – 21:00)

Kiwiland – dokumentární cyklus České televize uvedeme od 14 hodin ve stánku Aussie & Kiwi Film Fest na kulturní akci prezentující novozélandskou kulturu a umění

vstupenky: ZDARMA

FB událost ZDE

 

GUNS AKIMBO (Cross Club, 28. 6. 2021, 21:00)

 VB / Nový Zéland / Německo / USA 2019, akční, komedie, thriller, 95 min. Režie a scénář: Jason Lei Howden. Hrají: Daniel Radcliffe, Samara Weaving, Ned Dennehy

 Miles (Daniel Radcliffe) je nýmand opuštěný přítelkyní, který ve svém kutlochu programuje počítačové hry. Celé dny tráví toužením po bývalé dívce nebo urážením lidí na internetu. Jednoho dne narazí na zločinecký kybernetický gang Skizm, který pořádá online zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli a kriminálníky. A pak mu do bytu přijde divná návštěva, omráčí ho a unese. Když se doma probudí, zjistí, že dostal nečekanou nadílku. Pro Milese tak začíná skutečná hra o život, obzvlášť když se do ní neplánovaně přichomýtne i jeho bývalá přítelkyně… 

vstupenky: www.goout.cz

FB událost zde

 

 V TOM / BABY DONE (Kasárna Karlín, 1. 7. 2021, 21:00)

Nový Zéland 2020, komedie, 91 min. Režie: Curtis Vowell. Hrají: Rose Matafeo, Matthew Lewis, Emily Barclay

Arboristka Zoe se vyděsí, když otěhotní se svým dlouholetým přítelem Timem. A zatímco on přijme myšlenku na otcovství s nadhledem a radostí, Zoe se pustí do bláznivého plnění všech svých snů, než na ně bude pozdě. Částečně autobiografický příběh Sophie Hendersonové (a jejího partnera, režiséra Curtise Vowella), která se tvorbou scénáře k této komedii vyrovnávala s vlastním těhotenstvím.  

vstupenky: www.goout.cz

FB událost zde

 

LION (Cross Club, 5. 8. 2021, 21:00) 

Austrálie / USA / VB  2016, drama, 118 min. Režie: Garth Davis. Hrají: Dev Patel, Nicole Kidman, David Wenham

Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova do mnohamilionové Kalkaty. Je sám a v jejích ulicích se musí naučit přežít. Po strastiplných zážitcích ho adoptuje manželský pár z Austrálie. O pětadvacet let později si už jako Australan začne postupně vybavovat vzpomínky na dětství. Díky moderní technologii Google Earth a svému velkému odhodlání se vydává na cestu zpátky, aby v Indii našel původní rodinu. 

vstupenky: www.goout.cz

FB událost zde

 

POHLEDNICE Z TICHOMOŘÍ A ŠUMNÉ STOPY PROTINOŽCŮ (Bar Champagneria, 9. 8. 2021, 18:00)

Prezentace knižní novinky Pohlednice z Tichomoří za přítomnosti autorů Davida Vávry a Radovana Lipuse. Vernisáž ilustrací Davida Vávry. V galerijním baru Champagneria promítneme dva díly dokumentárního cyklu České televize – Šumné stopy. Autentickou chuť a vůni zemí protinožců dodají australská a novozélandská vína od partnera festivalu Foltýn Wine.

vstupenky: ZDARMA

FB událost ZDE

PANDEMICKÁ OPATŘENÍ:

Všechny akce proběhnou za dodržování veškerých aktuálních vládních a hygienických nařízení. Pokud situace dovolí, plánujeme další projekce v září a v listopadu v kamenných kinech, jako v letech 2014 – 2019.

Děkujeme partnerům festivalu!

Pokud máte zájem podpořit pořadatelský spolek AKFF, prosím, pište na info@aussiefilmfest.cz.

 

Těšíme se na vás – pro nejnovější informace se přihlaste k odběru newsletteru!

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: