Pop-up kino pro Šumné stopy v srdci Prahy, křest knihy a vernisáž kreseb Davida Vávry

S hercem a architektem Davidem Vávrou a režisérem Radovanem Lipusem pokřtíme v pondělí 9. srpna od 19 hodin v galerijním baru Champagneria na pražském Josefově knihu Pohlednice z Tichomoří. Titul vznikl po natáčení dokumentární série Šumné stopy v Austrálii a na Novém Zélandu. Knižní ilustrace a črty Davida Vávry budou v Champagnerii vystavené do 5. 9. 2021, vernisáž proběhne současně s křtem knihy. 

Od 21 hodin promítneme na zeď baru dva díly cestopisného dokumentu z produkce České televize Šumné stopy – Terra Australis a Za Maory. Během natáčení v zemích protinožců tvořil David Vávra kresby, které představujeme na stejnojmenné výstavě Pohlednice z Tichomoří. Výstava je prodejní.

Kniha o Austrálii, Tasmánii, Novém Zélandu a Japonsku je završením trilogie cestovatelsko-architektonických knih Davida Vávry. Vyšla začátkem letošního roku, ale kvůli lockdownu nebyl prostor ji veřejnosti představit. „Je nám ctí, že mezi naše doprovodné akce Aussie & Kiwi Film SUMMER 21 můžeme zahrnout i křest, vernisáž a autorské čtení za osobní účasti Davida Vávry a Radovana Lipuse v Champagnerii. Těšíme se na setkání se všemi, kdo jsou jako my ovíněni Austrálií a Novým Zélandem, a doufáme, že budou mít stejnou radost ze speciálního večera, s jakou jsme ho pro ně připravovali,“ říká ředitelka přehlídky Aussie & Kiwi Film Fest Martina Vacková. 

Akci doplní speciální nabídka australských a novozélandských vín a Protinožec Australian Pale Ale na čepu díky festivalovým partnerům Foltýn Wine a minipivovar Volt, spolu s magickými tóny hry na didgeridoo.
FlueteRidoo-dvě didjeridoo, dva hlasy a ještě víc! Hudební duo založené před 4 lety v Českém středohoří, které provibrovalo několika českými a německými festivaly. Vystoupí Petr R. Nový – nadšený muzikoterapeut a muzikant, horolezec a výrobce didgeridoo z dřev tuzemských i exotických (hra na didgeridoo, zpěv, hangdrum a příčná flétna) a Dan Pekař – muzikant, básník, entusiastický hráč na didje z Litoměřic. Zpěv, didgeridoo, gongy a koshi zvonky.
Ženy z týmu Aussie & Kiwi Film Festu obléknou pro tuto speciální příležitost šaty z ateliéru bohémské australské módy House of Spell.
Radovan Lipus také pozve publikum na chystanou inscenaci o Gottfriedu Lindauerovi, kterou s Renatou Putzlacher a Davidem Vávrou připravují pro Divadlo J. K. Tyla v Plzni.
share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: