Hvězdně obsazený MODROUS o vášnivé ochraně podmořské přírody a vztahu matky s dcerou

Abby se při potápění spřátelí s nádhernou velkou modrou rybou – pyskounem. Když zjistí, že je ryba v nebezpečí, inspiruje se od své matky, aktivistky Dory, a postaví se pytlákům, aby neobvyklého přítele zachránila… MODROUS je filmová adaptace románu Blueback, který v roce 1997 napsal známý australský spisovatel Tim Winton známý svými aktivistickými postoji v otázkách ochrany životního prostředí. Film zaujal publikum i kritiku fantastickými scénami pod vodní hladinou, které na velkém plátně vynikají výrazněji, než na domácí obrazovce. Nenechte si ujít českou premiéru snímku v sobotu 12. listopadu od 18 hodin ve velkém sále kina Lucerna. Vstupenky zde. 

Režisér Robert Conolly (The Dry) ve filmu Modrous, který měl světovou premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v září 2022, zobrazuje výjimečnost vztahu matky s dcerou a důležité environmentální téma. Díky kameře Andrew Commise uvidíte australské západní pobřeží a svět pod hladinou jako nádherný nedotčený klenot, z čehož je pochopitelné, proč si ho hrdinky filmu Abby i Dora tolik oblíbily.

Název Modrous (Blueback) získal snímek podle obří ryby pyskouna, kterou si Abby oblíbila při šnorchlování a právě takto ji pojmenovala. Ryba je trochu těžkopádným, ale působivým symbolem křehkosti ohroženého světa pod hladinou oceánu.

V příběhu se prolíná současnost s flashbacky z minulosti, kde je vykresleno, jak se matce (Radha Mitchell) podařilo předat dceři svou lásku k přírodě – v roli Abby září začínající herečka Ilsa Fogg a její slavnější kolegyně Mia Wasikowska. Ve vedlejší roli místního rybáře se objevuje hollywoodská hvězda Eric Bana.

 

 

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: