Ali se žení / Ali’s Wedding

Austrálie 2016, romantická komedie / Australia, romantic comedy 110 min.
Režie / Directed by: Jeffrey Walker
Scénář / Screenplay: Andrew Knight, Osamah Sami
Hrají / Cast: Osamah Sami, Don Hany, Helana Sawires, Frances Duca

Ali je hudebně nadaný, trochu neurotický syn velmi oblíbeného muslimského duchovního, který se do Austrálie přistěhoval z Iráku. Rozpolcený mezi dvěma odlišnými světy – australským a iráckým, se Ali snaží žít svůj život a zároveň vyhovět své rodině i komunitě. Nevinnou lží spustí katastrofický řetězec událostí. Vrcholem je, když se zamiluje do jiné dívky, než se kterou ho zasnoubili… Komedie přibližuje australskou muslimskou komunitu a vychází ze skutečného životního příběhu, který napsal spoluautor scénáře Osamah Sami, obsazený do titulní role.

Ali is the musically gifted and slightly neurotic child of a very popular Muslim Cleric who has moved to Australia from Iraq. Torn between two different worlds – Australia and Iraq, Ali strives to live his own life, while also satisfying the expectations of his family and community.  Innocent lies trigger a catastrophic series of events, that quickly get out of hand. They culminate with Ali falling in love another women, when he already has an arranged bride. The comedy tries to show another side of the Australian muslim community and is based on the memoir written by Osamah Sami, who also plays the lead role.

Festivaly a ocenění/ Festivals and Awards:

Cena Australian Writers’ Guild za původní scénář k celovečernímu snímku / AWGIE Award for the Feature Film – Original (2016)
Sydney Film Festival – Cena diváků / Audience Award (2017)
Melbourne International Film Festival – The Age Critics Award (2017)
Chicago International Film Festival (2017)

share:


Odebírejte Newsletter

Jazyk/Language: